Manufacturer of a wide range of products which include 75tph double deck vibrating screen and 70tph double deck vibrating screen.
₹ 450000 / Piece Get Latest Price
| Capacity(Ton/Hr) | 80 |
| Usage/Application | Building Project |
| Type Of Machine | Linear |
| Motor Phase | Three Phase |
| Motor Power | 7.5 HP |
| Motor Speed | 1440 RPM |
| Level of Automation | Fully Automatic |
| Voltage | 400V |
| Frame Material | Mild Steel |
| Dimension | 1800X4500mm |
| Warranty | 1 Year |
| Capacity(TPH) | 75TPH |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 350000 / Piece Get Latest Price
| Transmission Structure | Resonance Screen |
| Usage/Application | Industrial |
| Type Of Machine | Linear |
| Material | Iron |
| Motor Power | 20HP |
| Automation Grade | Automatic |
| Size | 1500X6000mm |
| Voltage | 440V |
| Brand | Convotech |
| Capacity(TPH) | 70TPH |
| Type | Double Deck |
Minimum order quantity: 10 Piece
Mr. Ankit Panchal (MD CEO)
Convotech Engineering LLP
Plot No 87-88, Amarnath Ind Park, Amarnath Ind Park, Dascroi, Dascroi, Bhavda
Ahmedabad - 382433, Gujarat, India