Offering you a complete choice of products which include 50tpd organic waste segregation machine, 55tpd organic waste segregation machine and 60tpd organic waste segregation machine.
₹ 2000000 / Unit Get Latest Price
| System Type | MRF System |
| Processing Capacity | 10 TPH |
| Input Waste | MSW |
| Usage/Application | Industrial |
| Automation Grade | Automatic |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 440 V |
| Material | MS |
| Frequency | 60 Hz |
| Brand | Convotech |
| Surface Finished | Color Coated |
| Capacity | 50TPD |
| Phase | 3 Phase |
Minimum order quantity: 2 Unit
₹ 2100000 / Piece Get Latest Price
| Treatment Capacity | 55TPD |
| Usage/Application | Organic Waste Composting |
| Applicable Industry | Chemical Industry |
| Automation Grade | Automatic |
| Power Source | Electronic |
| Voltage | 440 V |
| Material | MS |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 2190000 / Piece Get Latest Price
| System Type | MRF System |
| Processing Capacity | 15 TPH |
| Input Waste | Industrial Waste, MSW, Mixed Waste, Dry Waste |
| Usage/Application | Organic Waste Composting |
| Stages | 2 Stage |
| Power Source | Electric |
| Included Units | Trommel |
| Voltage | 440 V |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Power Load | 30 kW |
| Structure Material | MS |
| Material | MS |
| Frequency | 60 Hz |
| Brand | Convotech |
| Capacity | 60TPD |
| Surface Finished | Color Coated |
| Phase | 3 Phase |
Minimum order quantity: 2 Piece
Mr. Ankit Panchal (MD CEO)
Convotech Engineering LLP
Plot No 87-88, Amarnath Ind Park, Amarnath Ind Park, Dascroi, Dascroi, Bhavda
Ahmedabad - 382433, Gujarat, India