Pioneers in the industry, we offer 100tph sand screening and washing plant, 50tph sand making plant, 70tph sand making plant and 60tph sand making plant from India.
₹ 4550000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 240 V |
| Capacity | 100TPH |
| Brand | Convotech |
| Frequency | 60Hz |
| Power Source | Electric |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 2450000 / Piece Get Latest Price
| Machine Type | Fully Automatic |
| Motor Power | 15 HP |
| Capacity | 50TPH |
| Usage/Application | To Produce Artificial Sand And Aggregates |
| Voltage | 420 V |
| Model Name/Number | CTE-DWS |
| Brand | Convotech |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 2570000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 240 V |
| Capacity | 70TPH |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | Convotech |
| Frequency | 50 Hz |
| Power Source | Electric |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 2510000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 420 V |
| Plant Capacity | 60 TPH |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | Convotech |
| Usage | Serves As A Viable Alternative To Natural River Sand In Construction |
| Power Source | Electric |
Minimum order quantity: 10 Piece
Mr. Ankit Panchal (MD CEO)
Convotech Engineering LLP
Plot No 87-88, Amarnath Ind Park, Amarnath Ind Park, Dascroi, Dascroi, Bhavda
Ahmedabad - 382433, Gujarat, India