Leading Manufacturer of 55tph river sand classifier machine, 50tph river sand classifier machine, 70tph river sand classifier machine and 60tph river sand classifier machine from Ahmedabad.
₹ 1350000 / Piece Get Latest Price
| Material | M.S |
| Usage/Application | Water |
| Capacity | 55TPH |
| Brand | Convotech |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | 2 Phase |
| Voltage | 240 V |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 1200000 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Capacity | 50TPH |
| Color | White |
| Model Name/Number | CTE-SWB |
| Frequency | 50 Hz |
| Horse Power | 25 HP |
| Voltage | 420V |
Minimum order quantity: 2 Piece
₹ 1550000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 70TPH |
| Material | MS |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | 3 Phase |
| Voltage | 240 V |
| Brand | Convotech |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1450000 / Piece Get Latest Price
| Material | MS |
| Capacity | 60TPH |
| Frequency | 50Hz |
| Phase | 2Phase |
| Voltage | 240 V |
| Usage/Application | Used To Separate River Sand Into Different Grain Sizes |
Minimum order quantity: 10 Piece
Mr. Ankit Panchal (MD CEO)
Convotech Engineering LLP
Plot No 87-88, Amarnath Ind Park, Amarnath Ind Park, Dascroi, Dascroi, Bhavda
Ahmedabad - 382433, Gujarat, India